- nl
- fr
Vzw Vlonder en ’t Karwei
Boechout
Vzw Vlonder en ’t Karwei
Het ontmoetingscentrum De Vlonder en Arbeidszorgcentrum ‘t Karwei, dat drie ambachtelijke werkplaatsen omvat (kookatelier, bakkerij en tuinbouw), willen evolueren naar het model van een ‘clubhouse’. Dat model ontstond in New York.
Het gaat om een gezellige plek die mede wordt gerund door (ex-)patiënten met psychiatrische problemen, waar zij zich veilig voelen, zich nuttig kunnen maken en contact leggen met andere mensen. Om officieel te worden erkend als clubhouse, moet het centrum voldoen aan strenge criteria en bijvoorbeeld aantonen dat de gebruikers actief betrokken zijn bij het beheer van het centrum.
Peterschap
Om die reden wil het centrum een goed uitgeruste kantoorwerkplaats voorzien waar de gebruikers zich nuttig kunnen maken, een handje kunnen toesteken bij het administratieve beheer van het centrum of in het winkeltje op de benedenverdieping, een opleiding kunnen volgen… Het Fonds VINCI zal de aankoop van computers en kantoorbenodigdheden financieren voor 25.000 euro. De inrichting zal worden opgevolgd door de peter, Jan Meeuwesen, Actemium Lifr Science Herentals, die ook een beroep zal doen op collega’s om les te geven in digitale technieken.
Financiering
25.000 euro.
2023